OBIEG ZAMKNIĘTY TO SZTUKA

Rozstrzygnęliśmy II etap konkursu Up-Cykle!

I miejsce przyznano autorom projektu Blue Light Revision – Barbarze Stelmachowskiej oraz Mateuszowi Ligockiemu.

Wyróżnienia wędrują kolejno do:

– Klaudii Ginter za projekt „Ground – znicz”

– Julity Olejniczak za projekt „Skafander”

– Katarzyny Grzelakowskiej za projekt „Drukujące pierścienie”

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Sekretarz konkursu: Oliwia Wołosiuk
698 619 054 owolosiuk@zut.com.pl

Wyślij pracę, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Za dużo plików.
Można wysłać maksymalnie 20 plików.

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Co trzeba zrobić w konkursie Up-Cykle?

Należy zaproponować innowacyjny lub po prostu użyteczny produkt, wykorzystujący odpad np. poprodukcyjny lub taki, który nie znajduje już zastosowania w naszej codzienności. Chodzi o to, żeby zrobić coś dobrego dla środowiska i znaleźć sposób, w którym zabieramy z niego niepotrzebną rzecz i nadajemy jej inną formę i przeznaczenie. Sztuka jest tu bardzo istotna, bo zależy nam na estetyce projektów.

Pod uwagę bierzemy dwie kategorie: biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. Obszar, po którym się poruszamy jest więc praktycznie nieograniczony. 

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do studentów oraz absolwentów wszystkich uczelni artystycznych w Polsce. Każdy rejestrujący swój projekt na stronie www.zut.com.pl/upcykle powinien dołączyć dokument potwierdzający studiowania na uczelni artystycznej lub dyplom jej ukończenia.

Jaka jest główna nagroda w konkursie?

Główną nagrodą jest 6000 zł, druga nagroda to 3000 zł, a trzecia 1000 zł. Dołożymy również wszelkich starań, by taki produkt wypuścić w świat. Gra jest warta świeczki.

Dlaczego konkurs podzielony jest na dwa etapy?

Pierwszy etap, który trwa do ostatniego dnia marca (włącznie), to czas tworzenia projektu, wizualizacji, opisu lub nagrania. To w jaki sposób zaprezentujecie ideę, zależy od Was. My potrzebujemy przedstawienia Waszego pomysłu w taki sposób, żebyśmy mogli go zrozumieć i sprawiedliwie ocenić.

W drugim etapie konkursu prototypujemy wybrane projekty. Gotowe należy dostarczyć lub wysłać na adres Jabłoniowa 55; 80-180 Gdańsk do Zakładu Utylizacyjnego. Jeśli Twój projekt jest duży lub masz jakiś problem z wysyłką, dzwoń pod numer 698 619 054, spróbujemy pomóc. Drugi etap kończy się z ostatnim dniem czerwca, czyli 30.06.2020 r.

Jak dowiem się o wynikach?

Wyniki będziemy przesyłam drogą mailową, smsem oraz opublikujemy je na stronie internetowej. Każda praca otrzyma swój numer i w taki sposób wyniki będą publikowane.

Kto ocenia?

Jury to śmietanka współczesnego designu. To najlepsi z najlepszych, którzy dołożą wszelkich starań, by Wasze prace były wnikliwie i solidnie ocenione. Z biogramami członków jury możecie zapoznać się na podstronie konkursu.

Czy projekt musi być indywidualny czy grupowy?

Projekty mogą być grupowe, ale pamiętajcie, że opiekunem projektu jest osoba rejestrująca na podstronie: www.zut.com.pl/upcykle

Czy poza stroną internetową istnieje miejsce, w którym można znaleźć informacje o konkursie?

Na facebooku Zakładu Utylizacyjnego stworzyliśmy specjalne wydarzenie, w którym wszyscy uczestnicy konkursu mogą się konsultować oraz uzyskać wszelkie informacje dotyczące konkursu.

Poznaj nasze jury

Marta Karwacka

Michał Piernikowski

Marta Hryc

Michał Dzioba

Tomek Rygalik

Patron merytoryczny

Upuść pliki aby je dodać do formularza