.    logo_CMG_maly

Odbiór odpadów

Godziny odbioru odpadu od mieszkańców

Odpady (z wyjątkiem odpadów niebezpiecznych) przyjmowane są:

Pon - Pt:     w godz. 6:00 - 18:00
Soboty:       w godz. 7:00 - 15:00

Uwaga !
W celu usprawnienia procesu obsługi prosimy o przyjazd maksymalnie 15 minut przed godziną zamknięcia wag wjazdowych.

Odpady niebezpieczne i zużyty sprzęt komputerowy, RTV, AGD:

 Pon - Pt:      w godz. 7:00 - 15:00

Zakład udostępnia też kontener na odpady niebezpieczne oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEiE), usytuowany na parkingu dla gości (parking przy bramie wjazdowej do administracji). Kontener jest dostępny przez cały tydzień - w dni powszednie w godzinach pracy, w weekendy na stałe. Każdy mieszkaniec Gdańska może przywieźć odpady niebezpieczne oraz ZSEiE bez konieczności wjeżdżania na nasz teren. 


Prosimy mieszkańców przywożących odpady niebezpieczne oraz zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny o zgłoszenie się do pracownika ochrony, który poinformuje o miejscu złożenia odpadów. Odpady przyjmowane w ramach zbiórki:


- Termometry, lampy rtęciowe, świetlówki

- Środki ochrony roślin i ich opakowania

- Rozpuszczalniki, odczynniki chemiczne

- Farby, lakiery oraz opakowania po nich

- Smary, środki do konserwacji drewna i metali

- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: niesprawne telefony komórkowe, roboty kuchenne, suszarki, żelazka, lodówki, telewizory, komputery itp.

- Zużyte baterie i akumulatory

- Przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki

- Przepracowane oleje

 

Przypominamy, że Zakład nie składuje tych odpadów na swoim terenie. Są one szczegółowo ewidencjonowane i dokładnie zabezpieczane, a następnie trafiają do zewnętrznych zakładów specjalistych, które utylizują dany typ odpadów. Osoby, które przekazują odpady niebezpieczne do Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku mają gwarancję, że zostaną one zagospodarowane w należyty sposób, zgodnie z rygorystycznymi normami i przepisami środowiskowymi. Dlatego raz jeszcze zachęcamy do korzystania z naszych usług, ponieważ skutecznie i odpowiedzialnie rozwiążemy Państwa problem z odpadami niebezpiecznymi. 

 


Przydatne linki