.    logo_CMG_maly

Strona główna

Nowa możliwość oddawania odpadów niebezpiecznych (Zaspa, Brzeźno)

Duże zainteresowanie tą możliwością pozbycia się odpadów niebezpiecznych skłoniła nas do ponownego uruchomienia kontenera na tego typu odpady (elektroodpady, chemikalia, stare farby czy zużte akumulatory), który usytuowany jest w okolicy ul. Jana Pawła II. Kontener dostępny będzie w każdą sobotę (do września), począwszy od 4 czerwca br. Pojemnik będzie do dyspozycji mieszkańców (w godzinach 7:30 - 13:30) na parkingu przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Czarny Dwór.

Więcej…

 

Pomorski Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej

Kilkuset uczniów odwiedziło stoisko Zakładu Utylizacyjnego  podczas Pomorskiego Festiwalu Nauki. Najmłodsi wzięli udział w quizach, ekologicznych łamigłówkach oraz pogadankach o ochronie środowiska i recyklingu.

 
Poza atrakcjami dla dzieci i młodzieży, na stoisku Zakładu Utylizacyjnego odbyła się zbiórka elektroodpadów. Każdy, kto przyniósł zużyty sprzęt elektroniczny taki jak żelazko, telefon komórkowy czy czajnik, otrzymał w zamian drzewko. Łącznie wydaliśmy ok. trzydziestu sosen i jodeł.
 
Pomorski Festiwal Nauki  odbył się po raz czternasty (do tej pory organizowany pod nazwą Bałtycki Festiwal Nauki). Głównym celem wydarzenia jest promowanie nauki w zrozumiały i atrakcyjny sposób. Dlatego też  co roku w trakcie imprezy organizowanych jest kilkaset popularnonaukowych warsztatów i pokazów.